Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dziwny świst, szelest zimnego silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dziwny świst, szelest zimnego silnika

    Zamieszczone przez tomecki994
    Ach ten Antracyt Jeszcze tylko ,,OCP" i gotowe
    Tak, to oczywiście szary antracyt potraktowany collinite`m
    W planach mam jeszcze końcówki wydechu z RSki, jakieś ładne aluski na lato.

  • #2
    dziwny świst, szelest zimnego silnika

    Witam wszystkich!
    mam taki ciekawy objaw, po uruchomieniu silnika, dokąd się nie zagrzeje słychać świst czy szelest, z silnika w okolicy prawego koła, od strony rozrządu.
    dźwięk ma zmienną częstotliwość, coś jakby "fjuuu, fjuuu"( nie wiem czy dobrze ująłem ten dźwięk), przy wzroście obrotów nie nasila się odgłoś tylko częstość. Osłuchwałem silnik, ale nie zlokalizowałem miejsca. Napinacz paska wielorowkowego wykluczony, wymienałem ale z innych powodów, wszyscy, kórzy to słyszeli mówią, że to pasek rozrządu lub któraś rolka od paska. Silnik 1,9 TDI ALH 66KW przebieg 75 kkm,nigdy żadnych dziwnych objawów pracy silnika, świst dał się zauważyć przy ok 68 kkm, raczej w zimniejszej porze roku, latem słabo i krótko, dokąd się nie rozgrzeje silnik.Piszcie co wiecie na ten temat, z góry dzięki, nawiasem mówiąc chyba czas zmienić pasek rozrządu z rolkami, ale przez ciekawość chciałbym się dowiedzieć czy ktoś to miał.

    Komentarz


    • #3
      u mnie to sie chyba dopiero zaczyna. I to podejrzewam któraś z rolek. Wiec trzeba bedzie o rozrządzie myslec , tymbardziej ze przebieg podobny do Twojego
      Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez fabia2
        u mnie to sie chyba dopiero zaczyna. I to podejrzewam któraś z rolek. Wiec trzeba bedzie o rozrządzie myslec , tymbardziej ze przebieg podobny do Twojego
        witam, nie chcę kolegów straszyć, miałem to samo, im zimniej tym dłużej hałasował na zimnym (dokładnie to jedna z rolek), skończyło się wymianą rozrządu wcześniej bo przy 150 kkm, ale tutaj chyba warto dmuchać na zimne (u brata w Lanosie tydzień temu rozrząd się zerwał i pogiął zaworki :cry: )

        pozdrawiam Wojtassss
        octavie mam i ja

        Komentarz


        • #5
          Przerabnialem to kilka tygodni temu jak zakupilem octavie
          Wyeliminowalem pasek klinowy.
          Sciagnolem górna oslone plastikową paska rozrządu, dostalem sie do kola pasowego -pokrecilem lekko kluczem wal korbowy i wszytko jasne !
          Rolka paska rozrządu !!,
          Z tym ze samochod mial 115k okazalo sie pózniej bez wymiany paska.

          Pozdr

          Komentarz


          • #6
            również u mnie w O1 występuje na zimnym silniku takie jakby tarcie ... obrotowe
            serwis stwierdził, że to rolka, jeździ już tak kilka tysięcy i niedługo wymiana rozrządu (120kkm),
            serwis stwierdził iż ze względu na przebiegi auta w 99% w trasie nie ma co panikować i spokojnie zaczekać do wymiany przy 120kkm

            zobaczymy co będzie po wymianie ... mam nadzieję że ucichnie :diabelski_usmiech
            Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X